19. 4. 2012 - Mgr. Pavel Postava

JUNIORSKÝ MARATON - BĚŽÍME PRO EVROPU

Ve středu 18. 4. 2012 se naši žáci zúčastnili krajského kola Juniorského maratonu - Běžíme pro Evropu. Závodu se zúčastnilo celkem 9 týmů, z nichž dva byly z Olomouckého kraje. Soutěžila 10-ti členná družstva, která musela štafetovým zp

Ve středu 18. 4. 2012 se naši žáci zúčastnili krajského kola Juniorského maratonu - Běžíme pro Evropu. Závodu se zúčastnilo celkem 9 týmů, z nichž dva byly z Olomouckého kraje. Soutěžila 10-ti členná družstva, která musela štafetovým způsobem uběhnout maraton. Závod byl těžký v tom, že žáci běželi na okruhu vytyčeném na náměstí Míru ve Zlíně, což bylo velmi náročné vzhledem k tomu, že museli běžet hodně okruhů s ostrými zatáčkami. Podmínkou složení družstev byla nejméně tři děvčata, což všechny týmy dodržely až na náš. Naše družstvo tvořilo 5 hochů a 5 dívek, což byla z papírového hlediska nevýhoda a čekali jsme, jestli uspějeme v této konkurenci "více chlapeckých" družstev. Po prvním úseku jsme byli čtvrtí a doufali jsme, že toto umístění udržíme až do konce. To se nám ale nepovedlo, což nás však nemrzelo. Děvčata totiž podala "heroický" výkon a doplněno skvělými časy našich hochů jsme postupně ztrátu stahovali a nakonec obhájili loňské první místo ve vynikajícím čase 2 hodiny a 58 minut. To zaručuje našemu družstvu postup na republikové finále, které je součástí Wolkswagen Maratonu Praha konaného 13. 5. 2012 se startem i cílem na Staroměstském náměstí v Praze. K vítězství v takové konkurenci a k postupu do finále blahopřejeme, za vynikající výkony a vzornou reprezentaci školy děkujeme.