23. 10. 2012 - PhDr. Pavel Neradil

Mimořádný úspěch našich žáků v republikovém finále přespolního běhu "BĚHÁME S BK TOUR"

V pátek 19.10. 2012 se zúčastnili žákyně a žáci našeho gymnázia republikového finále v přespolním běhu "BĚHÁME S BK TOUR", které se konalo v Hradci Králové v rekreačním areálu Stříbrný rybník. Stejně jako při...

V pátek 19.10. 2012 se zúčastnili žákyně a žáci našeho gymnázia republikového finále v přespolním běhu "BĚHÁME S BK TOUR", které se konalo v Hradci Králové v rekreačním areálu Stříbrný rybník. Stejně jako při krajském finále, tak i nyní nás doprovázelo krásné podzimní počasí umocněno velmi pěkným prostředím a skvělou organizací závodu.

I tentokrát jsme slavili velký úspěch, o který se postaralo především družstvo dorostenců ve složení: Michal Hubáček, Johan Vavrys, Jan Láznička, David Chovanec a Jan Schäfer. Jmenovaní žáci obsadili v silné konkurenci sportovních škol z celé republiky vynikající třetí místo, čímž skvěle reprezentovali nejen naší školu, ale také celý zlínský kraj. Za zmínku jistě stojí vyjmenovat alespoň některé z výše zmíněných škol, kde se žáci vedle studia věnují svému sportovnímu odvětví na vrcholové úrovni. Patří mezi ně: Gymnázium V. Makovského Nové Město na Moravě (běžecké lyžování), Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál, SOU nábytkářské a SOŠ s.r.o. Liberec apod. Rovněž děvčata urputně bojovala v silné konkurenci kategorie dorostenek, kde obsadila celkové 12. místo. Nejen chlapcům, ale také dívkám patří velký dík za vzornou reprezentaci.

Naši školu reprezentovaly: Lucie Koláriková, Jitka Jeřábková, Barbara Vavrysová, Klára Končáková, Zuzana Chovancová. Startovalo se hromadně a školy s nejnižším počtem bodů podle umístění jednotlivců obsadily nejvyšší příčky. Započítávalo se umístění čtyř nejlepších závodníků z maximálně šestičlenného družstva. Dívky závodily na trati v délce 3 km a hoši museli zdolat 5 km vzdálenost. Tentokrát byla trať spíše rovinatá, o to rychlejší však byl samotný závod. Medaile předávala slavná osobnost, která přijela tuto akci podpořit, olympijská medailistka v běžeckém lyžování (Sarajevo 1984) paní Květa Jeriová – Pecková.