2. 5. 2018 - Mgr. Pavel Dlouhý

GYMZL ALUMNI DAY 4. 5. 2018 - zpráva pro třídy 3ABCD, 7EAB

V pátek 4. 5. 2018, 5. – 6. vyučovací hodinu proběhne série besed žákyň a žáků tříd 3. ročníku a septim s našimi absolventy.


Žákyně a žáci se na začátku 5. vyučovací hodiny shromáždí podle níže uvedených seznamů v určených třídách, před začátkem besedy se podepíší do prezenční listiny.

Nepřítomní žáci se omlouvají TU podle pravidel v sousladu se školním řádem.

Besedy:

1) Vašek Mikoška, student lékařské fakulty MUNI:                                                         učebna 5206

Cestování je pro všechny – poznejte svět na vlastní kůži

Rádi byste se někam podívali, ale nemáte s kým a sami si netroufáte? Cestovat se dá různými způsoby, levně, daleko, sám, nebo ve skupině… Nejdůležitější je udělat první krok. Vůbec vyrazit.
Prezenční listina

 

2) Petr Vavrouška:                                                                                                    učebna 5207

Ze Zlína do světa a zpět

Petr Vavrouška je bývalý zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu. Působil v krizových oblastech (v Afghánistánu, Pákistánu a Makedonii), zúčastnil se jako reportér dvou zimních olympiád a vysílal například ze základního tábora Mount Everestu. Jako stálý zahraniční zpravodaj působil v Rusku, Polsku, Pobaltí, Bělorusku a na Slovensku. Za svou práci v Českém rozhlase získal mnoho ocenění. Novinářskou křepelku, je dvojnásobným vítězem Novinářské ceny a v roce 2008 získal Mezinárodní cenu Prix Bohemia Radio. Je také autorem knih Ruské duše a Polské duše. Dnes pracuje jako obchodní ředitel firmy mmcité+. Jak složitá nebo snadná byla jeho životní cesta ze zlínského gymnázia přes půl světa zpátky do rodného Zlína? To vám řekne osobně.
Prezenční listina

 

3) Eva Koziolová, vědkyně Akademie věd, a Matěj Randár, scénárista:               učebna 5208

1000 a jedna stejných cest

Eva na Akademii věd bádá, jak úspěšně léčit nádory, Matěj se živí psaním scénářů. Zdá se, že neexistují rozdílnější obory než věda a umění. Proč tedy budou mluvit dohromady? Protože během studia a praxe řešili stejné problémy a dostali se do situací, ve kterých se nejspíš za pár let ocitnete i vy. Prozradí vám, co jim v životě pomohlo, aby se nyní mohli věnovat tomu, co je zároveň živí a baví.
Prezenční listina

 

4) Matyáš Juřena, student IES FSV UK a Právnické fakulty UK:              velká zasedací 1112

            Harvard nebo UTB a k čemu mi to vlastně je?

Jak si v tom obrovském množství dostupných vysokých škol v ČR a zahraničí vybrat tu pravou pro tebe? A má v dnešní době vůbec ještě smysl hnát se za vysokoškolským titulem, dobře placenou prací, pěkným bydlením a nalajnovaným životem? Vykročit do světa dospělých se dá nespočet způsoby, každý si to však musí zvolit sám pro sebe.
Prezenční listina