15. 5. 2012 - Mgr. Pavel Postava

Naši žáci úspěšní v Praze na Juniorském maratónu - Běžíme pro Evropu

O víkendu 12. a 13. 5. 2012 se naši žáci zúčastnili republikového kola Juniorského maratónu – Běžíme pro Evropu. Republikové kolo bylo součástí Volkswagen Prague Marathonu, kterého se letos zúčastnilo rekordních 9000 běžců všec...

O víkendu 12. a 13. 5. 2012 se naši žáci zúčastnili republikového kola Juniorského maratónu – Běžíme pro Evropu. Republikové kolo bylo součástí Volkswagen Prague Marathonu, kterého se letos zúčastnilo rekordních 9000 běžců všech kategorií. Do finále postoupilo 27 družstev z celé republiky. Podmínkou složení družstva bylo obsazení tří úseků děvčaty. Za chladného počasí obsadila naše škola krásné 18. místo, přestože měla jako jediná čtyři děvčata v týmu. Maratónskou trať 42km a 195m zdolala v čase 2: 52,37 hod. Atmosféra závodu byla nepopsatelná. Devět tisíc běžců a mnohonásobně vyšší počet diváků vytvořili neuvěřitelnou kulisu závodu. Hlavně při startu a doběhu do cíle "běhal doslova mráz po zádech." Věřím, že pro všechny závodníky, ale i diváky to byl nezapomenutelný zážitek na celý život. Doufám, že to naše žáky motivovalo a budou chtít příští rok opět postoupit na tento prestižní závod. Všem reprezentantům naší školy děkujeme za vzornou reprezentaci na poli sportovním, ale i mimo něj. K dosaženému výkonu a umístění gratulujeme. PKTV