20. 5. 2024 - Mgr. Jana Marcaníková

Velmi úspěšné krajské kolo přeboru škol v orientačním běhu

Ve středu 15.5.2024 se v Kostelci u Holešova konalo krajské kolo přeboru škol v orientačním běhu.

Naši školu reprezentoval team skvěle připravených sportovců, kteří obsadili přední příčky a dokázali, že mají skvělou fyzickou kondici a zorientují se i ve velmi složitém terénu.

V soutěži družstev obsadilo vyšší i nižší gymnázium ve velké konkurenci první místo. Zaslouženě tedy postupují do celostátního finále.

Mezi jednotlivci v kategorii prima+sekunda obsadily Sára Struhařová (2SB) 3. místo, Natálie Svobodová (1PB) 5. místo, Dita Perničková (2SB) 6. místo. Z Chlapců byl nejúspěšnější Štěpán Jahůdka (1PB) 3.místo.

V kategorii tercie+kvarta dominovaly Markéta Vlčková (3TB) 1.místo, Lucie Kubíčková (4KA) 2. místo a mezi chlapci Juraj Koč (3TA) 3. místo a Tomáš Lapka (4KB) 5.místo.

Velmi úspěšní byli naši studenti i v kategorii středních škol. První místo obsadila Růžena Eliška Rosíková (2D), druhé místo Nela Kovalčíková (2C), páté a šesté místo Valentina Kusáková (7EB) a Tereza Čablová (2A). Chlapeckou kategorii letos opět a v této soutěži bohužel naposledy vyhrál Tobias Pekárek (8OB) a páté místo vybojoval Jakub Linhart (1B).

Všem našim běžcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělým výkonům, za PKTV Jana Marcaníková